• ARVINBANAPAD@GMAIL.COM

  • تلفن : ۳۱-۳۷۷۱۶۶۳۰ -۰۲۵ همراه ۶۴۷۰ ۴۵۱ ۰۹۱۲

  • ساعت کار :۸ صبح تا ۲۰:۳۰ عصر

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

فهرست مطلب

 

با سلام و تشکر از شما بازدید کننده گرامی

   در این قسمت، در مورد سیستم دوربین مداربسته مقالاتی به نقل از سایتهای فعال در این مقوله گرد آوری گردیده که امیدواریم مورد توجه قرار گیرد.

جهت مطالعه، روی مورد دلخواه در جدول کلیک بفرمایید.

 

 

 


 

نکاتی در مورد دوربین مدار بسته

تاریخچه دوربین مداربسته

    اولین سیستم دوربین مداربسته در سال 1942 میلادی به منظور مشاهده پرتاب موشک های V2 بکار گرفته شد. مهندس آلمانی بنام “والتر بروچ” مسئول راه اندازی این سیستم بود.

در آمریکا اولین دوربین مداربسته در سال 1949 تحت نام تجاری “وریکون” وارد بازار شد .

 از آن پس سیستم های دوربین مداربسته در پایگاه های فضایی بزرگ به منظور ضبط تصاویر پرتاب موشک ها بکار گرفته شد و در مرحله بعد جهت ارسال صدا وتصویر، روی موشک ها نصب گردید .

   اولین تاریخ استفاده از این دوربینها  در محلهای عمومی آمریکا در سال 1973 بود . زمانی که اولین دوربین مداربسته در میدان تایمز نیویورک جهت جلوگیری از بروز جرایم نصب شد . اما در سال 1980 دوربین های مداربسته در سطح گسترده ای در مراکز عمومی در سراسر آمریکا بکار گرفته شد. بنظر می آمد استفاده از دوربین مداربسته روشی بسیار ارزان تر در مقایسه با بکارگیری نیروهای امنیتی برای شناخت و جلوگیری از بروز جرایم باشد .

    با گذشت زمان ، برخی از شغلها ، بویژه آنهایی که بیشتر در معرض سرقت قرار داشتند نیز به استفاده از دوربین مداربسته روی آوردند. در سال 1990 دوربین های مداربسته با قابلیت ” ضبط بعد از شناسایی حرکت” به بازار ارائه شدند . این موضوع ، استفاده از دوربین مداربسته را در این کشور بسیار بیشتر کرد .  چرا که تا قبل از آن تاریخ ، دستگاه های ضبط تا حد زیادی از نظر میزان حجم ذخیره تصویر محدود بودند . در همین سال پلیس آمریکا دوربین های زیادی را در سطح شهرها بخصوص مراکز عمومی ، مدارس و پروژه های ساختمانی نصب کرد .

    در انگلستان نیز استفاده از دوربین مداربسته  عمومیت پیدا کرد . شهر “نورفولک” انگلستان نخستین شهری بود که دوربین مدار بسته در آن نصب گردید. بطور کلی در دهه آخر قرن بیستم استفاده از دوربین های مداربسته در بسیاری از کشورها رواج یافت .

    دوربین مداربسته CCTV مجموعه ای از دوربین های امنیتی است که به یک سیستم مانیتورینگ مرکزی متصل شده اند . از آنجاییکه دوربینهای مداربسته تنوع بسیار زیادی دارند لذا انتخاب دوربین مناسب برای کاربرد خاص نیازمند داشتن اطلاعات کافی در مورد انواع دوربین مداربسته و مشخصات فنی آنهاست .

۱- نیازهای خود را ارزیابی کنید.آیا می خواهید بر رفت و آمد های محل کار خود نظارت داشته باشید ؟ می خواهید چهره افراد را تشخیص دهید یا کالاها یا گروه های افراد را ببینید ؟سیستم بدون های فضای داخلی می خواهید یا باید فضای خارجی همدیده شود؟ آیا دوربین شبکه می خواهید که قابلیت ارسال ویدیوها از طریق اینترنت را هم داشته باشد؟مکان مورد نظر شما چند دوربین نیاز دارد ؟ میزان بودجه ای که برای این کار در نظر گرفته اید چقدر است؟در نظر داشته باشید علاوه بر این موارد، انتخاب یک شرکت معتبر دوربین مداربسته بسیار مهم هست.چرا که در این بازار وسیع، تنوع انواع مارک های دوربین مداربسته وجود دارد و در بین آنها مارک ها نامناسب زیادی موجود می باشد که یک شرکت معتبر می تواند شما را در انتخاب و اجرای مناسب کمک شایانی نماید.برای مشاهده شرکت معتبر دوربین مداربسته اینجا کلیک کنید.

۲-  بر اساس نیاز خود و شرایط فضا ، بهترین دوربین را انتخاب کنید :

• دوربین با سیم- یک دوربین رنگی استاندارد : اکثر دوربین های موجود از فیلتر مادون قرمز برای دید در شب استفاده می کنند که تصاویر شب آن ، برای بهبود کنتراست و جزئیات ، سیاه و سفید است. پورت رابط دوربین های سیمی، از نوع BNC یا DIN است و نیازمند کابل ویدیویی جداگانه نیز هست.

• بی سیم: عده زیادی از دوربین های بی سیم استفاده می کنند ، چرا که روش مقرون به صرفه ای برای راه اندازی سیستم نظارت در خانه یا محل کارشان است . دوربین های دیجیتال جدید ، هم از امنیت کافی برخوردارند ، هم با دستگاه های خانگی تداخل ندارند و هم تصویر و صدای شفافی دارند .

• آی پی/شبکه: دوربین های آی پی یا شبکه ، نیز گزینه دیگر هستند. این دوربین ها به مودم متصل شده و به شما امکان چک کردن یا کنترل شبکه دوربین های امنیتی تان از هر جایی را فراهم می کنند . بسیاری از آنها امکان ضبط ویدیوها بر روی کامپیوتر را هم دارند.

۳- نوع و کیفیت سنسور تصویر در داخل دوربین را مشخص کنید. دوربین های مدار بسته با استفاده از سنسورهای CMOS یا CCD تصاویر را می گیرند . دوربین های ارزان یا کوچک، سنسورشان CMOS است و کیفیت تصویر پایینی هم دارد که در شرایط کم نور، بدتر می شود. اما دوربین های بهتر، سنسور CCD با اندازه بزرگتر دارند. هر چه سنسور بزرگتر، تصویر بهتر و با کیفیت تر. در نتیجه سنسورهای 1/4 با تراکم بیشتر، بهترین تصاویر را تولید می کنند.

۴- سیاه و سفید یا رنگی بودن تصویر را مشخص کنید ا گر سیستم خود را در محیطی با نور ضعیف نصب می کنید ، پیشنهاد می شود که دوربین های سیاه و سفید را انتخاب کنید که در این شرایط عملکرد بهتری دارند . اما چنانچه قصد نصب در محیط داخلی با نور مناسب را دارید ، می توانید دوربین های رنگی را انتخاب کنید . دوربین های رده بالای رنگی، امروزه هم برای کاربردهای داخلی و هم خارجی مناسب هستند و با فیلتر مادون قرمز، دید در شب مناسبی هم خواهند داشت .

۵- سطح نور را بررسی کنید. یکی از موارد مهم ، میزان نور است . میزان روشنایی با واحد لوکس اندازه گیری می شود، هر چه این عدد برای دوربین مدار بسته پایین تر باشد نور کمتری برای بازسازی تصویر نیاز دارد.

۶- رزولوشن دوربین را انتخاب کنید هر چه رزولوشن بالاتر باشد، تصویر ضبط شده دارای کیفیت بهتری خواهد بود. کمترین رزولوشن برای چنین دوربین هایی 330 است و دوربین های بهتر، رزولوشنی بیش از 400 هم دارند.

۷- مانیتوری انتخاب کنید که با رزولوشن دوربین شما هماهنگی داشته باشد. این مورد نیازی به توضیح زیاد ندارد. کیفیت تصویری که ضبط می شود یک چیز است، و کیفیت نمایشگری که برای سیستم مانیتورینگ خود انتخاب کرده اید چیز دیگر. برای مشاهده تصاویر باکیفیت، به نمایشگر خوب هم نیاز دارید.

۸- یک دستگاه ضبط برای سیستم بخرید . بهتر است که یک دستگاه ضبط ویدیویی دیجیتال که ویدیوها را بر روی هارد دیسک داخل خود نگه می دارد بخرید . معمولا چنین دستگاه هایی با پر شدن فضای هارد ، شروع به پاک کردن قدیمی ترین ویدیوها می کنند، بنابراین نگرانی خاصی هم در این مورد نخواهید داشت.

 کاربرد دوربین مداربسته:

  کاربرد اصلی سیستمهای دوربین مداربسته در موارد امنیتی و حفاظتی است . اما کاربردهای آن تنها  به این سیستم ها محدود نبوده و موارد دیگری نظیر کاربردهای پلیسی ، نظامی، فضایی ،صنعتی ، کنترل ترافیک ، ارتباطات ویدیویی، و تصویر برداری نامحسوس را نیز دربر می گیرد  .

- جلوگیری از بروز جرایم: 
استفاده از دوربین های مداربسته در جلوگیری از ارتکاب جرایم بسیار رایج است. این موارد ، جلوگیری از جرایم رانندگی تا جرایم جنایی را دربر می گیرد . استفاده نامحسوس از دوربین های مخفی نیز بسیار رواج یافته است. بطور مثال می توان به  دوربین دستگاه های خود پرداز اشاره کرد که برای شناسایی موارد سوء استفاده از کارت اعتباری کاربرد دارد.

نتایج بررسی ها در آمریکا و انگلستان نشان می دهد که پس از بکارگیری دوربین های مداربسته در پارکینگ ها 51 درصد از میزان جرایم کاسته شده است. در فرودگاه ها این میزان 23% و در سایر مراکز عمومی روی هم رفته 7% بوده است.

- کاربرد صنعتی:

در کارخانجات نظیر کارخانه های شیمیایی یا نیروگاه های هسته ای صنعتی از دوربین های مداربسته جهت نظارت بر نقاط یا مراحلی از کار که حضور فیزیکی انسان خطرناک ، دشوار یا حتی غیر ممکن است استفاده می شود.

 در کارخانجات استفاده از دوربین های نظارت بر خط تولید و دوربین های حرارتی بسیار رایج است 

  کنترل ترافیک:

در حال حاضر در بسیاری از کشورهای دنیا استفاده از دوربین مداربسته به منظور کنترل ترافیک شبکه معابر در سطح گسترده ای معمول شده است . از جمله این موارد استفاده می توان به نظارت بر وضعیت ترافیک در خیابان ها و ثبت جرائم ارسال اطلاعات توسط GPS به رانندگانی که قصد عبور از یک مسیر را دارند اشاره نمود .

 نظارت بر تصادفات و شناسایی جرایم رانندگی نیز از جمله کاربردهای دوربین مداربسته هستند. شناسایی وثبت اتوماتیک پلاک خودروها از جمله آخرین کاربردهای این دوربین ها می باشند.

-امنیت ایستگاههای حمل ونقل عمومی

مراکز حمل ونقل عمومی از دوربین مداربسته برای جلوگیری از بروز حوادث در مکانهایی که خارج از دید عموم است استفاده می شود. بطور مثال در متروها از دوربین مداربسته برای کنترل درهای ورود و خروج مسافران به منظور حصول اطمینان از عبور مسافر از درهای قطار و یا موارد مشابه آن در اتوبوس ها و قطارهای شهری استفاده می شود .

 

 


  تجهیزات جانبی دوربین های مداربسته

در این بخش به معرفی و بررسی برخی از تجهیزات و لوازم جانبی دوربین های مداربسته می پردازیم.

 دی وی آر (DVR)

دستگاه ضبط تصاویر دیجیتال Digital Video Recording  که به اختصار DVR نامیده می شود ، نظارت و کنترل بر دوربین های مداربسته آنالوگ را بر عهده دارد . این سیستم قابلیت های فراوانی شامل ضبط تصاویر با فرمت ها و کیفیت های مختلف و قابلیت های هشداری متنوع را برای دوربین های آنالوگ ایجاد می کند. 
دی وی آرها تعداد محدودی ورودی و خروجی تصویر و صدا دارند . دی وی آرهای با 4 ورودی تصویر را دی وی آر 4 کاناله (DVR 4CH) می نامند . تعداد کانال ها می تواند 8 ، 16 و 32  نیز باشد. 

انواع DVR :
صرف نظر از انواع دی وی آر از نظر تعداد کانال که مین توانند 4 ، 8 ، 16 و 32 کانال باشند ، DVR های موجود در بازار در دو دسته کلی قرار می گیرند .
1.    کارت دی وی آر
2.    دی وی آرهای استندلون  Standalone
1. کارت دی وی آر
کارت دی وی آر یک کارت کامپیوتری است که روی کامپیوتر نصب می شود و در واقع رابط بین دوربین های مداربسته آنالوگ با سیستم کامپیوتر است. با استفاده از این کارت امکان ضبط و پردازش تصاویر در کامپیوتر بوجود می آید . 
  این سیستم بیشتر برای مصارف کوچک و استفاده های کوتاه مدت توصیه می شود. 
2. دی وی آر استند الون STANDALONE
سیستم دی وی آر مستقل از کامپیوتر را سیستم استندالون می نامند. این دستگاه می تواند کوچک یا بزرگ و با قابلیت های متفاوت باشد. از آنجا که این سیستم بطور خاص برای ذخیره و کنترل دوربین مدار بستهطراحی شده است استفاده از آن نسبت به نوع کارتی ارجح است .
  معمولا دستگاه های دی وی آر ، پورتی برای شبکه دارند که به منظور ارتباط با شبکه داخلی یا اینترنت و بویژه در ارتباط با انتقال تصویر از طریق اینترنت مورد استفاده قرار می گیرد . دی وی آرهایی که ورودی صدا و پورت LAN داشته باشند دربازار ایران فول آپشن (Full Option) نامیده می شوند .

برخی از قابلیت های متفاوت DVR ها :
•    پیغام قطعی یا خرابی دوربین
•    قابلیت تشخیص حرکت 
•    توانایی ضبط تصاویر با فرمت ها و کیفیت های متفاوت
•    ارتباط LAN یا Dial Up
•    هشدار حرکت از طریق ایمیل
•    امکان ارتباط با FTP
•    کنترل از طریق وب
•    شمارنده ورود و خروج 
•    تنظیم نور در نور شدید یا تاریکی مطلق
•    زبان های سیستم (فارسی و …)

ان وی آر  (NVR)
دستگاه کنترل و ذخیره سازی تصاویر دوربین های مداربسته تحت شبکه Network Video Recording یا به اختصار NVR نامیده می شود . این دستگاه بر مبنای کنترل دوربین های شبکه طراحی شده و جهت کنترل دوربین های IP و ذخیره سازی تصاویر خروجی آنها را بکار می رود . 
وظایف عمده ان وی آرها همانند دی وی آرها بوده و قابلیت های نسبتا مشابهی را دارا می باشند. تفاوت ها تنها در بکارگیری و نحوه ارتباطشان با دوربین هاست. برخلافDVR ها که اتصال تصویر و صدا را بسادگی فراهم کرده اند نحوه اتصال در NVR ها تابع مستقیمی از مفاهیم شبکه های کامپیوتریست. NVR در واقع مرکز اتصال شبکه بشمار می رود و سیاست های اتصال در شبکه بر حسب نیاز با توجه به الگوی شبکه متفاوت خواهد بود.

بی ان سی  (BNC) 
  BNC یا British Naval Connector  یک نوع فیش ارتباطی است که برای اتصال کابلهای کواکسیال بکار می رود.

  


 انواع دوربین مدار بسته از نظر شکل ظاهری

 دوربینهای مدار بسته از لحاظ شکل ظاهری و کاربردهای مرتبط در تعاریف ذیل خلاصه میشوند:

  • دوربین های دام DOME
  • دوربین های صنعتی
  • دوربین های مینیاتوری
  • دوربین های مادون قرمز IR
  • دوربین های اسپید دام (دوربین های چرخشی PTZ)

 

 دوربین های دام   DOME

 معنی لغوی کلمه دام DOME گنبد است. در حقیقت دوربین DOME به معنی دوربینی است که به شکل گنبد بوده و عنوان دوربین های سقفی نیز درباره آن استفاده میشود. این نوع دوربین ها عموما روی سقف نصب گردیده و در انواع و شکلهای متفاوتی در بازار به فروش میرسند.
  دوربین های صنعتی

 بهره گیری و استفاده ازین گونه تجهیزات در بازار و صنعت مداربسته کشورمان، بر خلاف نامی که دارد منحصرا در استفاده صنعتی خلاصه نمیشود. نام واقعی این دوربین   Body Camera بوده و بشکل مکعب مستطیل میباشند  . معمولا دارای قابلیت تعویض لنز برای این دوربینها در نظر گرفته  میشود و تقریبا در اکثر جاهایی که زوم یا فوکوس بخصوصی مد نظر باشد ازین گونه دوربین استفاده میگردد.

  دوربین های مینیاتوری

 دوربین مینیاتوری یا مینی دوربین Mini Camera  همانجور که از اسمش پیداست دوربین مداربسته ریز و کوچک یاست که بیشتر بعنوان دوربین مخفی بکار برده میشود. معمولا ازین گونه دوربینها در اماکنی که محدودیت جای نصب وجود دارد استفاده میگردد و کارایی خاص خودش را دارد  !!

 دوربین های IR

  دوربین های اینفرارد یا IR دوربینهایی هستند که در ساختار آنها از نور مادون قرمز جهت شناسایی و  تشخیص تصاویر استفاده میشود. در دوربین های مداربسته از این تکنولوژی عموما برای تشخیص تصاویر در تاریکی ( دید در شب) استفاده می شود. در این نوع دوربین معمولا تعدادی LED در اطراف لنز قرار میدهند  که توسط یک حسگر نور در تاریکی روشن می شوند.

 دوربین های اسپیددام

 در اینگونه دوربینها دارای قابلیت چرخش در جای خود با استفاده از سیستم کنترل کننده یا خودکار وجود دارد. ازین دوربین معمولا در مواقعی استفاده می شود که اپراتور نیازمند باشد که تصاویر دوربین مداربسته را همزمان نظارت کند. از اینجهت می تواند با استفاده از قابلیت PTZ سیستم های مداربسته ، دوربین را به هر سمتی که تمایل دارد بچرخاند و در هر جا که می خواهد زوم کند. قیمت اینگونه دوربین بدلیل استفاده از موتور چرخشی نسبت به سایر دوربینها بالاتر است.

  دوربین مداربسته دیجیتال

اینگونه دوربین ها نسل جدیدی از سیستم های مداربسته است . دوربین های دیجیتال مداربسته در ابتدای ورود به بازار مزایای کمی نسبت به دوربین های انالوگ داشتند . اما با گذشت زمان و پیشرفت علوم دیجیتال ، این دوربین ها هر روز بیشتر رایج شدند ، بطوریکه امروزه اکثر شرکت های تولید کننده دوربین های مداربسته ، خط تولید خود را به سمت تولید این دوربینها برده اند .

از این گونه دوربینها معمولا از پروتکل های شبکه برای انتقال تصویراستفاده می کنند. این ویژگی ، امکان اتصال این دوربین ها به شبکه های کامپیوتری و دریافت تصویر در شبکه را فراهم می کند . از این جهت به این دوربین ها، دوربین مداربسته شبکه یا IP نیز گفته می شود .

دوربینهای دیجیتال نسبت به دوربینهای آنالوگ مزایای زیادی دارند . یکی از بزرگترین مزایای دوربین های دیجیتال عدم محدودیت کیفیت تصویر آنهاست. دوربین های مداربسته دیجیتال از نظر تئوری هیچ محدودیتی برای روزولشن تصویر خود ندارند. در حال حاضر دوربین های با روزولوشن تا 10 مگا پیکسل تولید می شوند ، اما در ایران استفاده از دوربینهای 5 مگا پیکسل رایج است.

این دوربین ها همچنین مزایای دیگری نظیر استفاده از برنامه های پردازش تصاویر و انعطاف پذیری بالا در اجرای سیستم مداربسته نیز دارند .

 


 دوربین مداربسته آنالوگ چیست ؟

این دوربین ها جزء دوربین های مداربسته اولیه می باشند که به منظور دریافت و ارسال صدا و تصویر از امواج آنالوگ بهره می گیرند .

     انتقال  صدا و تصویر در این دوربین ها هر کدام بوسیله یک کابل دورشته ای جداگانه صورت می گیرد که یک رشته از سیم ها وظیفه جلوگیری از ورود نویز بر سیم اصلی را برعهده دارد . 

    کیفیت تصویر خروجی این دوربین ها تابعی از وضعیت امواج آنالوگ است. امواج آنالوگ همواره در معرض نویز قرار دارند. انواع نویزهای الکترومگنتیک و نویزهای حاصل از نوسانات برق همواره یکی از تهدیدات جدی برای  دوربین های مداربسته آنالوگ هستند . از همین جهت ، بکارگیری کابل ها و تجهیزات با کیفیت ، روی کیفیت تصویر خروجی در این نوع دوربین ها تاثیر قابل توجهی دارد.
یکی از ضعفهای بزرگ دوربینهای آنالوگ در ارسال تصاویر و صدا بصورت بیسیم است. برای انتقال تصاویر به صورت آنالوگ ، باید از محدوده فرکانس امواج آنالوگ استفاده شود . بدین ترتیب کیفیت تصویر به راحتی تحت تاثیر امواج تداخلی کاهش پیدا می کند . همچنین امکان رصد کردن تصاویر در محدوده برای هر کس دیگر بسادگی فراهم می شود. بنابراین تصویر به صورت بیسیم نمی تواند راه امن و مطمئنی برای ارسال تصاویر آنالوگ باشد.

    برای ضبط تصاویر آنالوگ باید از سیستم دیجیتال استفاده شود . بنابراین تصاویر آنالوگ باید نهایتا به دیجیتال تبدیل شوند. برای انجام این تبدیل از دستگاه “ضبط تصاویر دیجیتال” DVR استفاده می شود . دی وی آرها دستگاه های مخصوص ضبط و کنترل تصاویر آنالوگ هستند. این دستگاه امکان کنترل و ارتباط دیجیتال با شبکه را نیز فراهم می کند.

     به دلیل پایین تر بودن قیمت دوربین های آنالوگ نسبت به دوربین های دیجیتال استفاده از این دوربین ها در ایران رایج تر است . گرچه اخیرا بازار به سمت دیجیتال شدن پیش می رود و بسیاری از سازمان ها به سوی دوربین های IP  متمایل شده اند اما هنوز سرعت جایگزینی این نسل قبلی دوربین ها با نسل جدید دوربین های دیجیتال کند است.

مزایای دوربین های آنالوگ:
-    پایین بودن قیمت
-    گستردگی و تنوع در بازار ایران
-    سهولت نصب نسبت به دوربین های دیجیتال

معایب دوربین های آنالوگ:
-    کیفیت پایین تر نسبت به دوربینهای دیجیتال
-    امکان ایجاد نویز به دلیل استفاده از سیستم آنالوگ
-    هزینه بالای سیم کشی
-    ارتباط بیسیم با کیفیت پایین و نا امن

  دوربین مداربسته و کاربردهای آن 
دوربین مداربسته به دوربین هایی اطلاق می شود که در محلی مستقر بوده و تصاویر را به یک یا چند جای دیگر ارسال می کنند. از آنجا که کاربرد اغلب این دوربینها در زمینه حفاظت، نظارت و سیستم های مانیتورینگ امنیت می باشد ، این عبارت بیشتر به همین کاربرد برمی گردد . اما معنی فنی آن حتی دوربین های ویدیو تلفن و کنفرانس را نیز شامل می شود.

عبارت “دوربین مداربسته” ترجمه عبارت انگلیسی   Closed Circuit Television  یا همان CCTV می باشد.

 


 تفاوت دوربین های آنالوگ و شبکه یا دیجیتال چیست؟

 دوربین های مداربسته آنالوگ و شبکه تفاوت های زیادی با هم دارند. در اینجا تفاوت های اصلی آنها را با هم مقایسه می کنیم:

    قیمت: اولین چیزی که توجه مشتری را جلب خواهد کرد تفاوت هزینه ها در دوربین های مداربسته آنالوگ و تحت شبکه است. باید بدانید دوربین های شبکه هزینه برتر از دوربین های آنالوگ هستند اما این هزینه بیشتر مزایای بیشمار خود را دارد.
    رزولوشن تصویر: رزولوشن تصویر بزرگترین تفاوت فنی تصویر دوربین های آنالوگ و شبکه است. رزولوشن دوربین های آنالوگ سنتی را با تیوی لاین (TVL) نشان می دهند. از آنجایی که بیشتر مشتریان بیشتر با سیستم دیجیتال (مگا پیکسل) در رزولوشن آشنا هستند درک تیوی لاین برای مشترین پیچیده خواهد بود. در جدول زیر میتوانید معادل رزولوشن آنالوگ را به صورت مگا پیکسل مشاهده کنید:

 

روزولشن به مگا پیکسل

رزولوشن دیجیتال

کیفیت تصویر انالوگ

0.25 مگاپیکسل

510x492

480TVL

0.38 مگاپیکسل

768x494

600TVL

0.41 مگاپیکسل

811x508

650TVL

0.56 مگاپیکسل

976x582

700TVL

   

 وضوح و کیفیت تصاویر ضبط شده: ضبط در سیستم مداربسته آنالوگ هم به صورت دیجیتال صورت می گیرد. بنابراین تصاویر آنالوگ باید قبل از ضبط به صورت دیجیتال تبدیل شود، این تبدیل از وضوح تصاویر ضبط شده کاسته و کیفیت آن را تا حدودی پایین می آورد. از آنجایی که در سیستم مداربسته دیجیتال بین دیدن و ضبط تصاویر تبدیلی انجام نمی شود تصاویر دقیقا با همان کیفیت نمایش داده شده ضبط خواهند شد.

     انعطاف پذیری کلی سیستم: انعطاف پذیری کلی سیستم مداربسته به این معناست که این سیستم پس از نصب چقدر امکان ایجاد تغییرات را برای شما فراهم خواهد کرد. به ویژه در پروژه های بزرگ دوربین مداربسته مطمئنا پس از اجرای کار نیاز به انجام تغییراتی در سیستم وجود خواهد داشت. میتوان گفت سیستم مداربسته آنالوگ تقریبا فاقد هرگونه انعطاف پذیری است. هر تغییر کوچک در سیستم از جابه جایی دوربین ها تا اضافه کردن دوربین نیاز به تغییر در بستر سیستم مداربسته خواهد داشت.

    درنقطه مقابل در سیستم مداربسته تحت شبکه با توجه به استفاده از سوئیچ ها و سیستم کابل کشی خاص انعطاف پذیری سیستم به مراتب بالاتر خواهد بود. در صورت طراحی درست سیستم انجام تغییرات بنیادی در سطح تغییر محل ضبط یا اضافه کردن کلاینت های بیشتر بدون مشکل صورت خواهند گرفت.

    استفاده از نرم افزارهای پردازش تصویر: استفاده از دوربین های مداربسته تحت شبکه امکان استفاده از نرم افزارهای پیشرفته پردازش تصویر را برای شما فراهم خواهد کرد. این نرم افزارها امکانات متفاوتی مانند شمارش افراد، شناسایی افراد، شناسایی اجسام مشکوک و ... را برای کاربر فراهم می کند.    

                                                                                   منبع این خبر

 


 

بهترین برندهای دوربین مداربسته کدام هستند؟

      گرچه استفاده از اصطلاح بهترین در مقایسه برندهای مختف دوربین مداربسته کاری بسیار مشکل و بعضا اشتباه است ولی موسسات و نهادهای تحقیقاتی، آمار اعلامی خود را با در نظر گرفتن قابلیتهای مختلفی منتشر می کنند.
      مطلبی که تقدیم شما میشود بر پایه آخرین مطلب و مقاله تحقیقاتی موسسه معتبر IMS می باشد که در رابطه با بزرگترین تولید کنندگان و فروشندگان این تجهیزات در جهان منتشر گردیده است. به این نکته توجه داشته باشید که رتبه بندی مدل و برندها، با توجه به میزان فروش آنها به رشته تحریر در آمده است.
      در این تحقیق، پنج برند که پرفروش ترین تجهیزات ایمنی، حفاظتی در سال 2012 میلادی بوده اند بترتیب و بشر ح ذیل معرفی می گردند:
      شرکت هایک ویژن، شرکتی چینی بوده که فعالیتش را در زمینه تولید تجهیزات ایمنی حفاظتی در سال 2001شروع کرده و همانند اکثر شرکتهای چینی در سنوت اخیر ( یازیده سال) بسیار چشمگیر و خیره کننده بوده است. بصورتی که خود را به یکی از بزرگترین تولیدکنندگان تجهیزات ایمنی حفاظتی تبدیل کرده در سال 2011 در ربته چهارم لیست قرار گرفت.
       پاناسونیک از جمله شرکتهای قدیمی در زمینه تولید تجهیزات و سیستمهای ایمنی حفاظتی بشمار می رود که با توجه به کیفت بسیار بالای محصولات خود، بازار بزرگ و قابل قبولی را در جهان به خود اختصاص داده و فعالیت خود را از سال 1918 در زمینه تجهیزات الکترونیکی در کشور ژاپن شروع کرد. این شرکت در خصوص سیستمهای ایمنی و حفاظت تصویری سابقه ای سی ساله دارد.

      Axis Communications

      اکسیز، بیشتر بعنوان یک شرکت پیشرو در صنعت دوربین نهای تحت شبکه شناخته میشود. این شرکت سوئدی بصورت کاملا تخصصی و فنی در خصوص دوربینهای تحت شبکه فعالت داشته و اولین شرکت و در حقیقت بزرگترین شرکت تولید کننده دوربینهای تحت شبکه در جهان میباشد و تا بحال نیز در  زمنیه تکنولوژیهای مرتبط با این نوع دوربین، پیشرو و پرچمدار است. شرکت اکسیز، از سال 1984 در زمینه تجهیزات و لوازم رایانه ای فعالیت می کند.
  
      Bosch Security Systems
     شرکت امنیتی بوش، اززیر شاخه ای شرکت بزرگ بوش می باشد که بیشتر در خصوص تولید و عرضه سیستمهای امنیتی حفاظتی فعالیت دارد. این شرکت آلمانی، پیشینه و سابقه اش به اوایل قرن بیست و یکم میلادی باز میگردد و فعالیت اصلی اش در خصوص تولید و عرضه تجهیزات اتوماتیک است ولی توانسته بخش عظیمی از بازار دوربینهای حفاظتی را در دست بگیرد. ناگفته نماند در سنوات اخیر رتبه خود را تا حد چشمگیری در بازار بین المللی از دست داده است.

     Samsung Techwin

     سامسونگ تکوین که از زیر شاخه های شرکت سامسونگ میباشد در سال 1977 در کشور کره جنوبی، بصورت کاملا فنی و تخصصی در خصوص سیستمهای ایمنی حفاظتی فعالیت می کند. 
 

آدرس

آدرس :

قــم، بلوار ۵۵ متری عماریاسر، بین کوچه ۱۶ و ۱۸ پـلاک ۷۰

تلفن :

۳۱  و  ۳۷۷۱۶۶۳۰ - ۰۲۵

اتوفاکس :

۳۷۷۰۳۲۳۰ - ۰۲۵

همراه :

۶۴۷۰ ۴۵۱ ۰۹۱۲

ایمیل:    این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

 

تصویر

دست در دست هم دهیم به مهر

میهن خویش را کنیم آباد

خبرنامه

لطفا جهت اطلاع از آخرین اخبار دنیای صنعت ایمنی حریق، موارد زیر رو برای ما ارسال بفرمایید... متشکریم
ثبت

منو اصلی لندر